Bacówka nad Wierchomlą

Wycieczka do bacówki nad Wierchomlą

Bacówka nad Wierchomlą to górskie schronisko turystyczne PTTK usytuowane na wysokości 887 m n.p.m. Położone jest na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej. Można stąd podziwiać przecudne widoki na pasmo Radziejowej oraz panoramę Tatr. 

Samochodem (lub PKS) należy dojechać do końca asfaltu i parkingu w Szczawniku (na wysokości dolnej stacji wyciągu krzesełkowego w Szczawniku). Następnie są dwie opcje. Jedna to iść w górę niebieskim szlakiem rowerowo-pieszym (6km), druga szlakiem żółtym i dalej od kapliczki w prawo – grzbietem szlakiem niebieskim do schroniska (7,5km). Dla urozmaicenia schodzimy oczywiście inną trasą niż weszliśmy 😊. Wierchomla to góra narciarska, więc jest wyciąg krzesełkowy, ale o takiej opcji dotarcia nawet nie piszę 😉.

Niezapomnianą przygodą, która już tradycyjnie być musi podczas naszych górskich wakacji, jest nocleg w schronisku. Wieczorne ognisko, kiełbaski, zachód i wschód słońca. Dopiero w takich momentach można poczuć prawdziwość gór, ich majestat i spokój, poobcować z przyrodą w jej rytmie i na jej warunkach.

Nocleg, zwłaszcza w sezonie, warto jest zarezerwować wcześniej. Może się zdarzyć że pozostanie nam tylko gleba 😊.

 

Inne atrakcje Krynicy Zdrój i okolic znajdziesz we wpisie: 

KRYNICA ZDRÓJ i Beskidy

 

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce: 

Północ Polski 

Polska Środkowa ; 

Południe Polski

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊