Jaskinie

Cuevas de Nerja, Hiszpania

napisany przez Agata

W hiszpańskiej Andaluzji, ok. 60km na wschód od Malagi znajdują się jaskinie Cuevas de Nerja. Można się tam dostać autobusem. Jaskinie są naprawdę niezwykłe i szczerze nas zaskoczyły. Będąc dopiero co w Postojnej i innych słoweńskich jaskiniach, nie spodziewaliśmy się zobaczyć czegoś równie cudownego. A tu stalaktyty, stalagmity, kolumny, kurtyny…. Wspaniałe! Oczywiście nie tak wielkie jak Postojna, nie tak dobrze oświetlone. W zasadzie oświetlone dość kiepsko i bez głowy, ale cóż….. I tak naprawdę warto 😊.

 

Sama Nerja to niewielkie andaluzyjskie nadmorskie miasteczko. Z dworca w Maladze niemalże co godzina odjeżdża tam autobus. Czas jazdy  – 1,5h wersja przyspieszona. Jaskinie leżą ok. 5min drogi od miasteczka (zatrzymuje się autobus)

Nerja położona jest na wzgórzu. Aby znaleźć się na plaży trzeba przedostać się przez gąszcz wąskich, ukwieconych uliczek, wzdłuż których stoją białe domki, domy i wille z basenami. Można plażować na całkiem sporej plaży głównej. Można też wybrać jedną z kilku mniejszych, osłoniętych skałkami zatoczek. Mimo iż zatoczki są od siebie oddzielone skałkami to można między nimi swobodnie się poruszać zarówno w płytkiej wodzie jak i po lądzie. To bardzo wygodne 😊.

Na samym końcu plaży znajduje się restauracja El Ayo. Podają tam najpyszniejszą paelle z owocami morza serwowaną prosto z gigantycznej patelni ustawionej na plenerowym palenisku. Pysznie i atrakcyjnie 😊. I niedrogo 😊.

 

Inne atrakcje w Maladze i okolicach znajdziecie we wpisie:  MALAGA – Andaluzja na weekend

Wszystkie wpisy o Hiszpanii znajdziesz tutaj: HISZPANIA – ¡Hola Amigos!

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x