Gdzie na wakacje

Ciekawe pomysły gdzie pojechać na wakacje z dziećmi i znajomymi. W Polsce, w Europie, w odległych zakątkach świata.

To blog opisujący nasze wakacyjne i nie tylko wyjazdy, odwiedzone miejsca, przeżyte przygody. Mogą one być inspiracją dla Was przy układaniu własnych urlopowych planów. Znajdują się tu też opisy i namiary na kwatery w których nocowaliśmy oraz szereg informacji praktycznych CO, GDZIE i JAK załatwić, obaczyć i kupić. 

DALEJ i DŁUŻEJ

Tutaj znajdziecie nasze długie wakacyjne wyprawy do Kolumbii, czy na Bałkany (SerbiaCzarnogóra, Słowenia, Chorwacja).

 

Z DZIEĆMI

 Podróżujemy z synem odkąd miał trzy latka, więc wszystkie nasze wyjazdy są dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Są też podpowiedzi jak podróżować aby i ono i my, wszyscy wspólnie cieszyli się z wyjazdu, odwiedzanych miejsc i przeżywanych przygód. To kategoria zawierająca opisy i krótkich, bliskich wyjazdów  – do Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na Kretę czy Teneryfę. I tych już naprawdę poważnych takich jak wyprawa do Kolumbii, na  caving w Serbii lub na rafting w Słowenii

 

WEEKEND +

Wakacje nie zawsze muszą trwać tydzień czy dwa tygodnie. Tu zobaczycie propozycje ciekawych weekendów w Maladze, Irlandii, Karlskronie czy na zamkach krzyżackich. To krótkie wypady, do realizacji których potrzeba dosłownie jednego czy dwóch dni urlopu. To ciekawa alternatywa dla soboty przed telewizorem czy komputerem.

 

ROMANTYCZNIE

To kategoria zawierająca nasze wspólne wyjazdy z mężem. Taka odskocznia od codzienności. Prezent na rocznicę ślubu, urodziny, Gwiazdkę. Jest tam np. Santorini, zamek Neuschwanstein czy hotel lodowy w Laponii.

 

DLA AKTYWNYCH DZIADKÓW I WNUCZKÓW

Dziadkowie – niezastąpiona instytucja! W tej kategorii znajdziecie wachlarz inspiracji na wczasy dla babci czy dziadka z wnukami. To cała lista atrakcji, które babcia organizowała wnuczkowi podczas wspólnych wakacji.  Miejsca, pomysły, nieoczywiste rozwiązania mogące posłużyć jako ściąga lub inspiracja. Mamy tu np. Góry Stołowe, Krynicę Zdrój czy Szklarską Porębę