Pałac Wackerbarth

Winnica Schloss Wackerbarth

Pałac Wackerbartha jest to dziś państwowa winnica – największa w winnym regionie Saksonii, produkująca ponad 600 000 butelek wina rocznie.

Leży nad Łabą, w bezpośrednim pobliżu miasteczka Radebul, zaledwie 15km od Drezna. Prowadzi przez nią biegnący wzdłuż Łaby Saksoński Szlak Winny. Jest to liczący 60km szlak z Pirny, przez Drezno, Miśnię po Diesbar-Seußlitz.

Pałac zbudował na początku XVIII wieku hrabia von Wackerbarth – saksoński feldmarszałek, dyplomata, miłośnik sztuki i krzewiciel baroku w regionie. W pałacu tym chętnie bywał również król August II Mocny. Organizowano tu wystawne przyjęcia, goszczono saksoński dwór. Oprócz pałacu, na terenie, na ścianie wzgórza mamy ośmiokątny belweder a na szczycie małe obserwatorium. Oprócz budowli klasycznych na terenie znajduje się też pawilon z przeszklonym dachem a w nim sklep oraz restauracja.  

Degustacja wina w takim otoczeniu to podwójna przyjemność 🥰. Tutaj też po raz pierwszy odkryliśmy Traubensaft , czyli sok z winogron – doskonała opcja degustacyjna dla niepijących alkoholu 😊.

 


KOSZTY (sierpień 2020)

– Degustacja w Schloss Wackerbarth: 8 Euro/lampka wina ; 3 Euro/ lampka traubensaft


 

Wszystkie wpisy o Niemczech znajdziesz tutaj: NIEMCY – tak blisko a tak nieznani

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊

#enoturystyka #winnica #wino