Panama, Wyspy Perłowe

Wyspy Perłowe

Wyspy Perłowe to prawie 100 wysp i drugie tyle bezimiennych wysepek położonych w Zatoce Panamskiej  ok. 50 km od wybrzeża Panamy. Największa z nich to Isla del Rey. Najbardziej zorganizowana turystycznie to Contadora. Tuż obok leży Saboga – podobno piękna, ale tam niestety nie dotarliśmy… Najbliżej Panama City położona jest wyspa Taboga, na którą właśnie popłynęliśmy naszego ostatniego dnia pobytu w Panamie.

 

Taboga

Taboga jest niewielka, górzysta prawie cała porośnięta dżunglą. Długie, niewielkie, przycupnięte na jednym brzeżku miasteczko robi przyjemne wrażenie. To tam dobija prom i inne jednostki. Plaża jest dość niewielka i mogę sobie wyobrazić, że w weekend zapchana jest cała wypoczywającymi na łonie natury Panamczykami. My byliśmy w poniedziałek i nie było tłoku. Jeśli chodzi o infrastrukturę knajpkową to mogłoby być lepiej. Nastawialiśmy się na pyszną rybkę, a skończyło się jedynie na piña coladzie 😉. Co do plażowania i kąpieli… No cóż – syn był zachwycony, że mógł kilka godzin siedzieć w wodzie 😉 a ja mam na pamiątkę piękne różowe muszle, których morze wyrzucało tam dziesiątki, setki, tysiące… Były też pelikany i iguany. Nigdy też nie kąpałam się z widokiem na tyle potężnych jednostek pływających 😉. Ani nie widziałam tylu wielkich statków na raz. W drodze na Taboga minęliśmy ich kilkanaście, czekających na wejście do kanału.

Na plaży można wypożyczyć parasol za 5 USD oraz leżak za 3 USD (bez limitu czasowego)

Tabogi i jej plaży rajską bym nie nazwała. Miejsce to też nie jest miejscem do snorkelingu. Niemniej jednak dzień spędziliśmy bardzo miło (aż w końcu zdmuchnęła nas tropikalna ulewa 😊). Myślę, że dalej położone Wyspy Perłowe mogą oferować znacznie więcej.

 

Promy odpływają z Isla Flamenco. (aktualizacja 2019)

Prom na Isla Taboga:

– najwcześniejszy wypływa o 08:00. Powrót jest to 14:30 lub 16:00 (należy odgórnie ustalić godzinę powrotu)

– czas płynięcia: 30min

– cena biletów (w obie strony): 20 USD/normalny, 14 USD/ulgowy

Prom  na Isla Saboga:

– najwcześniejszy wypływa o 07:30

– czas płynięcia: 1,5h

– cena biletów: 90 USD/normalny

 

(sierpień 2019)

Więcej o innych częściach Panamy odwiedzonych podczas naszej podróży znajdziesz tutaj: PANAMA 

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊