Podróże

 

Ciekawe pomysły na podróże z dziećmi i znajomymi po Polsce oraz w odległe zakątki Europy i świata. To blog o naszych wakacyjnych przygodach, które mogą być inspiracją dla Was przy układaniu własnych urlopowych planów.  Znajdują się tu opisy miejsc przez nas odwiedzonych, namiary na kwatery, w których nocowaliśmy, szereg informacji praktycznych CO, GDZIE i JAK załatwić, kupić i zobaczyć. 

dalekie podróże

W kategorii DALEJ i DŁUŻEJ opisane są między innymi nasze wyprawy do Kolumbii, Serbii, Czarnogóry.

 

wakacje z dzieckiem

Z DZIEĆMI to kategoria zawierające nasze wspólne wyjazdy z synem. I te krótkie, bliskie, kilkudniowe  – do Jury Krakowsko – Częstochowskiej, na Kretę czy Teneryfę. I te już naprawdę poważne – dalekie i dalsze takie jak wyprawa do Kolumbii, czy Serbii lub na rafting w Słowenii. Podróżujemy z dzieckiem odkąd miał trzy latka, więc wszystkie wyjazdy są dostosowane do wieku i możliwości małego podróżnika. Są też podpowiedzi jak podróżować z dzieckiem aby i ono i my – aby wszyscy tak samo cieszyli się z wyjazdu, odwiedzanych miejsc i przeżywanych przygód.

 

wyjazd na weekend

W WEEKEND + zobaczycie propozycje ciekawych weekendów w Maladze, Irlandii, Karlskronie czy na zamkach krzyżackich. To krótkie wypady, do realizacji których potrzebne nam 2 dni weekendu plus ewentualnie 1-2 dni urlopu. To ciekawa alternatywa dla soboty przed telewizorem lub komputerem.

 

romantyczny wyjazd dla dwojga

ROMANTYCZNIE to kategoria, w której zgrupowałam nasze wspólne wyjazdy z mężem. Taka odskocznia od codzienności. Prezent na urodziny. Jest tam np. Santorini, zamek Neuschwanstein czy hotel lodowy w Laponii.

 

wakacje z dziadkami

Mając dziecko często zastanawiamy się gdzie mogłoby pojechać z babcią lub dziadkiem, aby oboje miło spędzili czas, nie nudząc się sobą nawzajem po dwóch dniach. W kategorii DLA AKTYWNYCH DZIADKÓW I WNUCZKÓW są właśnie takie inspiracje. To cała lista atrakcji, które babcia organizowała wnuczkowi podczas wspólnych wakacji.  Miejsca, pomysły, nieoczywiste rozwiązania. Mam y tu np. Góry Stołowe czy Krynicę Zdrój