Mazowieckie Warszawa

Warszawa z góry – tarasy widokowe

kościół św. Anny Warszawa taras widokowy
napisany przez Agata

Zawsze fajnie jest spojrzeć na okolicę z góry. Wędrując po szlakach szukamy ukazujących panoramę punktów widokowych, w zamkach wdrapujemy się na wieże. Spojrzenie na okolicę z lotu ptaka to widok fascynujący. W miastach z tej perspektywy lepiej widać ich ogrom, lepiej da się wyczuć ich puls.

Zapraszam na spacer po najlepszych tarasach widokowych Warszawy.

 

Taras na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki

To najbardziej znany taras widokowy stolicy. Stąd miasto widzi się jak na dłoni. Leży ono u naszych stóp. Jesteśmy naprawdę wysoko (114m), kadry są szerokie, a miasto rozległe. Stąd doskonale widać jego warstwy – nowoczesne szklane wieżowce, stare kamienice, w dali dzielnice mieszkalne i bloki. A to wszystko poprzecinane polanami zieleni – parkami, skwerami, dzikim po praskiej stronie brzegiem Wisły. Jest pięknie! Zwłaszcza w bezchmurne dni.

Informacje praktyczne

Wejście płatne. Cennik i godziny otwarcia TUTAJ 

Wejście do PKiN od strony Placu Defilad. Na taras wjeżdżają tylko dwie windy, więc mogą zdarzyć się kolejki. Cały taras ze względów bezpieczeństwa otoczony jest siatką.

 

Wieża kościoła św. Anny

Z położonej na skraju placu Zamkowego dzwonnicy zobaczymy najpiękniejszą panoramę Starego Miasta.

Na tę nagrodę trzeba jednak zasłużyć pokonując 150 stromych, wąskich i krętych schodów. Z góry u naszych stóp rozpościera się widok na Zamek Królewski, pałac Pod Blachą, kolumnę Zygmunta, Krakowskie Przedmieście i staromiejskie kamieniczki. Horyzont zamykają zaś drapacze chmur nowoczesnego city. Na prawym brzegu strzela wieżycami katedra, pyszni się Stadion Narodowy, a trasą W-Z mkną tramwaje.

Informacje praktyczne

Wejście płatne. Cennik: TUTAJ  (płatność tylko gotówką)

Godziny otwarcia: TUTAJ 

 

Ogród na dachu BUW

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Składa się z dwóch części – górnej i dolnej.

Ta górna to rabatki z niskimi kwiatkami i bylinami. I pięknymi widokami na Warszawę. Dla tych panoram właśnie warto tu przyjść! Z jednej strony Zamek Królewski, z drugiej trasa W-Z, praski brzeg i wieże katedry. Z tyłu wieżowce city i Pałac Kultury.

Dolna część jest znacznie większa, jakby wręcz parkowa. Tu w zaciszu pergoli można odpocząć na jednej z licznych ławeczek, poczytać książkę.

Informacje praktyczne

Wstęp wolny. Ogród czynny jest siedem dni w tygodniu. Niemniej jednak o ile ogród dolny czynny jest cały rok, to część górna zamykana zostaje na sezon zimowy. Dokładne godziny otwarcia: TUTAJ 

 

Ogród na dachu biurowca Forest

Znajdziemy tu leżaki, poduchy i trawniki na których można się swobodnie rozłożyć. Ponad wszystko znajdziemy tu piękne widoki na Stare Powązki na pierwszym planie i drapacze chmur na drugim. Tu warto wjechać zwłaszcza złotą jesienią. To strefa relaksu zaprojektowana wedle reguły „urban garden”, czyli miejskiego ogrodu z widokiem na panoramę miasta. Ciekawostką są rabaty, w których pracownicy biur ale też i dzieciaki z pobliskiego przedszkola hodują warzywa i zioła.

Na parterze zaś mamy Leśne Patio, czyli inspirowaną ideą lasu zieloną przestrzeń również dostępną dla każdego kto chce odpocząć w cieniu drzew lub poopalać się na kwietnej łące lub po prostu posiedzieć przy fontannie. 

Informacje praktyczne

Wstęp wolny, wjazd windą B od ul. Burakowskiej, piętro 7. Otwarte: pon-pt: 8.00-18.00, weekend 8.00-21.00

 

Varso Tower

źródło: Varso Place

Ale to dopiero od lata 2025!

To 53-piętrowy drapacz chmur liczący sobie 310 metrów wysokości – najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej. Co prawda ostatnie 80 metrów to iglica, ale i tak będzie wysoko! W najwyższym z trzech budynków kompleksu, na 47 znajdzie się restauracja. 6 pięter wyżej zaś powstanie panoramiczny taras.

Jak tylko wszystko zostanie otwarte i uda nam się tam dotrzeć – od razu opowiemy Wam co i jak! 😊

 

Jest w Warszawie jeszcze wiele takich miejsc, z których można podziwiać panoramę miasta. Można tu wymienić choćby platformę widokową przy bulwarach wiślanych (wstęp wolny), czy widok z mostu Świętokrzyskiego, albo Górę Gnojną lub Kopce Moczydłowski i Cwila. Są też miejsca, gdzie można usiąść na kawie, lampce wina czy nawet pozwolić sobie na całą kolację z panoramą Warszawy w tle. Ale to już tematy na osobną opowieść, albo nawet i dwie 😉.

Na spacer po skybarach w Warszawie zapraszam już wkrótce TUTAJ.

Na spacer po Koronie Warszawy zapraszam już wkrótce TUTAJ

 

Inne miejsca w Warszawie warte zobaczenia znajdziesz tutaj: Atrakcje Warszawy

Wszystkie posty z województwa mazowieckiego znajdziesz tutaj: MAZOWSZE – atrakcje regionu

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce: 

Północ Polski 

Polska Środkowa ; 

Południe Polski

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x