Zagroda Guciów

Zaledwie 10km za Zwierzyńcem, a 5km za Obroczem leży Guciów, a w nim maleńki skansen. Nie sposób tam nie trafić bo wszystko jest zlokalizowane przy szosie. Skansen jest maleńki, ale wart zobaczenia. My mieliśmy pecha, bo wybraliśmy się w poniedziałek… (w niedzielę widzieliśmy tam tłumy i chcieliśmy być sprytniejsi….). Muzeum jest czynne od 09:00 do 17:00 oprócz poniedziałków. Gospoda niedziela – czwartek 09:00 – 20:00, piątek – sobota 09:00-21:00. (aktualizacja 2019)

Właścicieli nie było, ale Pani doglądająca całości pozwoliła nam wejść na teren i rozejrzeć się troszkę na własną rękę. Nie widzieliśmy zatem wnętrz – wyposażonych w kolorowe rękodzieło i stare sprzęty oraz kolekcji meteorytów z Polski i świata – ale za to mogliśmy pokręcić się po obejściu zupełnie sami. Podobno Gospodarze prowadzą też ciekawą i szeroką działalność towarzyszącą taką jak np. pokazy dawnych technik kulinarnych, knajpka z kuchnią tradycyjną.

 

Więcej o miejscach i atrakcjach Roztocza przeczytasz we wpisie: Magiczne Roztocze

(czerwiec 2019)

Wszystkie posty z Lubelszczyzny znajdziesz tutaj: Lubelszczyzna – atrakcje regionu

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce: POLSKA – ciekawe miejsca

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊