Boquete Panama

Boquete to niewielkie, górskie miasteczko położone na zachodzie Panamy. Pierwszymi osadnikami byli tu na początku XX wieku chcący znaleźć jak najszybszą drogę do Pacyfiku poszukiwacze złota.

Dziś to enklawa turystów, a liczne agencje oferują jeszcze liczniejsze atrakcje okolicy. Tu też bez problemu można porozumieć się po angielsku. Niemniej jednak mimo iż sporo tu turystów, Boquete wciąż zachowuje bardzo lokalny i swojski charakter. Kobiety Indian Ngöbe chodzą w tradycyjnych, kolorowych sukienkach. Na głównym placu, na ulicach i w lokalnych knajpkach spotykamy zajętych codziennym życiem lokalsów. 

Boquete choć małe oferuje cały wachlarz atrakcji. W dżungli mieszkają rajskie quetzale. Spotkać można w niej też ostronosa, leniwca oraz całe mnóstwo innych ptaków i motyli. I ta roślinność! W Boquete są szlaki trekkingowe, są wodospady, jest wulkan.  Można tu pokąpać się w indiańskich gorących źródłach, jeździć konno, fotografować kolibry, czy chodzić po wiszących mostach nad koronami drzew lasu mglistego…. Dość powiedzieć, że w Boquete zamiast planowanych 1,5 dnia spędziliśmy 3 😉.

 

Szczegóły – czyli atrakcje, ceny, opcje noclegu i informacje jak dojechać znajdziesz we wpisie: Boquete – quetzale, kolibry, dżungla i wodospady

 

(sierpień 2019)

 

O innych miejscach i atrakcjach Panamy przeczytasz tutaj: PANAMA

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊