Austria Zipline

Flying Fox XXL, Austria

napisany przez Agata

Zipline Flying Fox XXL, czyli długi na 1,6km zjazd tyrolką nad alpejską doliną. Niesamowity lot!

(VIII 2022)

Miejsce i dojazd

Zabawa ma miejsce w Hütten, w kraju związkowym Salzburg, 10km na zachód od Saalfelden, 25km na północy zachód od Zell am See i ok. 85km na południe od Salzburga.

Jak to się odbywa

Zgłoszenie

Na początku trzeba się zgłosić do biura Flying Fox znajdującego się przy dolnej stacji kolejki Asitz (Sport Mitterer). Jest to duży kompleks sportowo-rekreacyjny, którego główną  atrakcją jest wytyczony specjalny tor dla rowerów MTB. Tłok jest więc na miejscu spory. Na dole jest pokaźny parking samochodowy.

W punkcie informacji należy zgłosić się ok. 30min przed wyznaczoną godziną przelotu. Tutaj, po wypełnieniu stosownych dokumentów, odbieramy sprzęt.

Ze sprzętem w dłoniach wjeżdżamy wagonikiem do pierwszej stacji przesiadkowej.

Przygotowanie

Po dotarciu na miejsce ekipa techniczna ubiera nas w kaski, uprzęże, spadochrony itp. Po krótkim instruktarzu jesteśmy gotowi do lotu. Sprawa jest niesamowicie prosta. W przypadku Flying Fox XXL nie musimy właściwie nic robić. Jedynie przy starcie i lądowaniu trzeba mieć ręce złożone przy ciele, w czasie lotu rozłożone jak ptak.

Lot

Lot trwa 1-2min. Krótko, ale za to ekscytująco 😊. Leci się na wysokości prawie 150 metrów nad ziemią z prędkością do 130km/h. I tak 1,6km. W dali postrzępione szczyty Alp, w dole lasy i pastwiska. A na tych pastwiskach ze stoickim spokojem pasące się krowy. Pięknie! 😊

Zakończenie

Po wylądowaniu grupa jest odwożona samochodem pod dolną stację kolejki (Asitzbahn). Tam oddaje się sprzęt i otrzymuje certyfikat.

Zakup biletów online: TUTAJ 

 

Po ekscytującym poranku przyszedł czas na nie mniej fascynujące Wodospady Krimml

 


KOSZTY (3pax, sierpień 2022)

– Flying Fox XXL:

  • opcja early bird (lato 09:30-10:30; zima 10:00-11:00): 69euro/dorosły , 49euro/dziecko
  • lot: 79euro/dorosły , 59euro/dziecko

– kamerka GoPro: 19euro


Wszystkie wpisy o Austrii znajdziesz tutaj: AUSTRIA

Inne opcje zipline znajdziesz tutaj: ZIPLINE

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x