Mazowsze Okolice Warszawy Wycieczki rowerowe

Mazowsze, Lasy Legionowskie

napisany przez Agata

Lasy Legionowskie – wśród wrzosów i brzóz

Lasy Legionowskie znajdują się pomiędzy Białołęką i Legionowem na linii północ-południe oraz Jabłonną i Józefowem na linii wschód-zachód. To doskonała opcja na weekendowy spacer. 

Mieszkając na północy Warszawy możemy spokojnie dojechać tu na rowerach. Z innych części miasta pozostaje opcja łączona – podjechanie autem do pewnego punktu a dalej rowery. Można też skorzystać z kolejki i rowerową wycieczkę zacząć na stacji Warszawa Choszczówka. Można też po prostu pójść na niespieszny, leśny spacer.

Lasy położone są na zróżnicowanym terenie. Mamy tu zarówno piaszczyste wydmy, jak i tereny podmokłe. Są ścieżki, są dukty leśne, cudowne brzozowe zagajniki i wrzosowiska. Warto tu przyjechać o każdej porze roku, ale w okresie kwitnienia wrzosów jest po prostu magicznie.

W lasy legionowskie wjeżdżamy koło restauracji Dziki Zakątek (od stacji Warszawa Choszczówka ulicą Piwoniową a następnie Chlubną). Tutaj w zasadzie pełna dowolność. Można wedle uznania penetrować teren.

My skręciliśmy w trzeci dukt w prawo. Po chwili mieliśmy po lewej ręce brzozowy las z magicznymi wrzosami w podszycie. Kierowaliśmy się dalej na wschód aż do szlaku, który jest oznaczany na mapach jako Ścieżka na górkach. Jest to chyba najpiękniejszy fragment trasy. Prześwietlone słońcem brzeziny. Wrzosy. Wydmy. Trasa może nie jest idealna dla rowerów (raczej wariant cross country), ale za to piękna.

Jeśli wybieramy krótszy wariant wycieczki możemy stamtąd zatoczyć łuk w lewo i wrócić na stację kolejową Choszczówka.

My pojechaliśmy dalej, wzdłuż torów aż do Legionowa. Należy pamiętać, że pomiędzy stacją Warszawa Choszczówka a Legionowem nie ma żadnego przejścia przez tory. Przekroczyliśmy je więc ulicą Polną (700 metrów dalej jest stacja PKP Legionowo) i po przeciwległej stronie udaliśmy się spowrotem w kierunku, z którego przyjechaliśmy (szlak czarny pieszy). Po ok. 1,5km odbija on w prawo w las. Wjeżdżamy w lasy jabłonowskie, za chwilę będziemy w Rezerwacie Bukowiec Jabłonowski.

Szlak czarny pieszy a następnie zielony rowerowy i niebieski pieszy wyprowadzają do Jabłonny i przeprowadzają przez obwodnicę miasta (Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Następnie szlakiem czarnym pieszym (ul. Parkowa) dojechaliśmy na wał wiślany przy parku i pałacu w Jabłonnie. O samym pałacu przeczytasz TUTAJ.

 

Inne miejsca pod Warszawą warte zobaczenia znajdziesz we wpisie: Atrakcje wokół Warszawy

Wszystkie posty o Mazowszu znajdziesz tutaj: MAZOWSZE – atrakcje regionu

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce: Polska – ciekawe miejsca

Inne opcje wycieczek rowerowych: Na dwóch kółkach

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x