Jezioro Gaładuś – atrakcje

Jezioro Gaładuś

Jezioro Gaładuś jest jednym z piękniejszych i drugim pod względem wielkości jeziorem Suwalszczyzny. Położone jest na granicy Polski i Litwy, a jego wody spływają do Niemna. Granica przecinająca jezioro oznaczona jest bojami.

Można po nim pływać łódką, kajakiem, rowerem wodnym. (zakaz pływania łodziami z silnikami o mocy powyżej 5 KM). Można kąpać się korzystając z licznych dojść do wody. Jest cisza i spokój.

Nad Gaładusiem jest stosunkowa duża oferta kwater, nie ma jednak dużej ilości sklepów.

 

Park Linowy „Galadusys” 

Znajduje się on w Burbiszkach tuż przy położonym na granicy polsko-litewskiej jeziorze Gaładuś.

Dla mojego dziecka park linowy to punkt obowiązkowy wszystkich wyjazdów. Od małego uwielbiał się wspinać i pokonywać przeszkody. Parkowi Galadusys wystawił 11 punktów na 10 możliwych 😊.

Przeszkody tutaj znajdują się na różnych wysokościach, od 1m do 15m. Swoje siły i odwagę można sprawdzić na 3 trasach. Są 4 zjazdy tyrolkami. Chodząc po nich (ale też siedząc i będąc tzw. widzem dopingującym) podziwia się bajeczną panoramę na jezioro, okoliczne pagórkowate łąki i pola… Pięknie jest 😊.

Kontakt: 693 436 081 ; parklinowy.galadus@gmail.com

 

Więcej o atrakcjach Suwalszczyzny znajdziesz we wpisie: Suwalszczyzna – “kraina jak baśń”

(sierpień 2019)

Wszystkie posty o Podlasiu znajdziesz tutaj: Podlasie – atrakcje regionu

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce: POLSKA – ciekawe miejsca

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊