Smaki Roztocza

Chleb Wiejski i coś do…

Po tradycyjne produkty roztoczańskiej kuchni trzeba pojechać do Guciowa (10km od Zwierzyńca). Stoi tam straganik, a w nim same pyszne cuda… 😊 Chleb żytni na zakwasie, drożdżowe jagodzianki, smarowidło z dzika, smalec domowy, soki, miody, dżemy z najróżniejszych owoców i kwiatów oraz inne smakowitości, które las urodzi zamknięte w słoiki i słoiczki…. Pycha!

Straganik jest otwarty codziennie oprócz niedziel od ok. 11:00 do ok. 20:00. Ale na słodkie bułki wieczorem nie ma już co liczyć 😉. Można też zamówić wysyłkę kurierską poprzez stronę internetową http://wiejski-chleb-na-zakwasie.pl/ i jest to, jak śmieje się siostra właścicielki, jedyna cywilizacja w tej całej z jedzeniem zabawie.

 

Roztoczański Pstrąg, Restauracja Chata Rybaka

Roztoczańskiemu pstrągowi nie można się oprzeć. Ryby są tu z własnej hodowli, restauracja leży tuż nad rzeką. Jest dość spora i spory w niej ruch (byliśmy w niedzielę 😊), ale pstrągi palce lizać. (zdjęcia brak bo zanim się obejrzałam towarzystwo – łącznie ze mną – pożarło połowę dania 😉) 

 

Więcej o miejscach i atrakcjach Roztocza przeczytasz we wpisie: Magiczne Roztocze

Wszystkie posty z Lubelszczyzny znajdziesz tutaj: Lubelszczyzna – atrakcje regionu

Więcej o ciekawych miejscach w Polsce: POLSKA – ciekawe miejsca

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊