Bawaria – Romantyczny Szlak

 

Bawarski Romantyczny Szlak, czyli  Romantische Strasse to trasa prowadząca przez takie perełki architektur jak:

Pałac Linderhof

Zamek Hohenschwangau

Zamek Neuschwanstein

Ettal

Fussen

Wieskirche

Jest to kościół w stylu rokoko znajdujący się we wsi Wies. W 1983  został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Gdy się pod niego podjeżdża widok jest wprost niesamowity. Biała, duża bryła kościoła stojąca po środku ciągnących się po horyzont łąk, a w tle szaroczarne góry.

Rottenbuch

Kościłó ten został zbudowany w XII wieku w stylu romańskim. Na przestrzeni lat był wielokrotnie przebudowywany i dostosowywany architektonicznie do panujących trendów. Obecnie mamy zatem na zewnątrz surową, gotycką budowlę, w środku zaś uderzy nas obciekające bawarskim barkiem wnętrze. Kontrast jest naprawdę powalający.

Landsberg am Lech

Śliczne miasteczko w Górnej Bawarii. Według ostatnich wykopalisk jego początki sięgają epoki brązu, ale rozwój swój osiągnęło dopiero w średniowieczu dzięki centralnemu położeniu na tzw. Solnym Szlaku. Dzisiejszy Landsberg to ciągnące się wzdłuż ulic i uliczek barokowe kamienice, stiukowe fasady, fontanny i oczywiście rzeka Lech. Można pospacerować wąskimi uliczkami wzdłuż których stoją kolorowe domki. Nad wodą można nawet poczuć się jak Rotterdamie – to wąska odnoga Lecha tworząca tu jakby zakole, gdzie domy dosłownie zanurzone są w wodzie. Są też oczywiście średniowieczne mury miasta i jedna z największych w Bawarii gotyckich wież obronnych (Bayertor). Fajnie poszwendać się po tym urokliwym miasteczku, pooglądać go z dołu, popodziwiać z góry…. 😊

Augsburg

Miasto Mozarta.  Miasto piękne, imponujące i zamożne. Okazałe fontanny, szacowne domy cechowe, piękne kościoły i ratusz. Renesans, barok, rokoko – to widać na wyciągnięcie ręki, ale jak się bliżej przyjrzeć to zobaczymy też gotyk.

 

Całość naszego krótkiego wypadu do Bawarii znajdziecie we wpisie: Bawaria – zamek Neuschwanstein

Wszystkie wpisy o Niemczech znajdziesz tutaj: NIEMCY – tak blisko a tak nieznani

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊