Mazowsze Okolice Warszawy

Dolina Narwi i Bugu

Agata
napisany przez Agata

(na północ od Warszawy)

Cudowną alternatywą dla dnia nad Zegrzem jest wyprawa rowerowa nad rozlewiska Narwi i Bugu. Tu zdecydowanie znajdziecie ciszę i spokój.

Szczególnie wiosną tereny te są wyjątkowo malownicze. Młoda, soczysta trawa, wysoki poziom wody i te nieprzebrane w swej ilości kolonie łabędzi…. Nigdy i nigdzie nie widziałam takiej ilości tych ptaków w jednym miejscu.

Wycieczka rowerowa wzdłuż Narwi i Bugu

Naszą rowerową wycieczkę zaczęliśmy we wsi Stare Załubice, gdzie podjechaliśmy samochodem z rowerami na dachu. Zostawiwszy auto pod sklepem pojechaliśmy w kierunku rzeki. To Rządza – dopływ Narwi, wzdłuż którego wytyczona jest bardzo przyjemna trasa rowerowo-piesza. Tak dojechaliśmy do Narwi i dalej aż do miejsca, w którym wpływa do niej Bug. Dalej (nie ma mostu) trzeba było jechać wzdłuż Bugu. Chcąc zatoczyć pętlę dojechaliśmy prawie do wsi Kuligów. Stamtąd kierując się mniej więcej na azymut wróciliśmy przez zakola Starego Bugu do Załubic Nowych a następnie Starych.

Całość wycieczki to 16km. (VI 2015)

 

Inne miejsca pod Warszawą warte zobaczenia znajdziecie we wpisie: Atrakcje wokół Warszawy

Troszkę dalej zaś: Mazowsze – atrakcje regionu

Polska – ciekawe miejsca

 

Podobał Ci się wpis? Będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim ze znajomymi i zostaniesz moim stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie 😊

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x