Atrakcje, pomysły, ciekawostki

Podróż vankamperem – pomysł na urlop

napisany przez Agata

(Artykuł sponsorowany)

Podróżowanie vankamperem po Europie. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie kampera?

Dzięki uprzejmości firmy MaciejStraus chcę zapoznać Was z zaletami wakacji pod hasłem caravaningu. Może dacie się skusić tego lata 😊

O zaletach caravaningu można mówić bez końca, wszak ten unikalny sposób podróżowania ma ich całe mnóstwo – począwszy od swobody, jaką daje; po radość z przynależności do wyjątkowej wspólnoty jego fanów. Planując zatem dłuższy urlop bądź weekendowy wypad za miasto warto bliżej przyjrzeć się temu fenomenowi i poważnie rozważyć opcję wynajmu kampera także dla siebie – wielce prawdopodobne, że i my docenimy tę formę poruszania się po Europie i świecie.

 Magia odkrywania turystycznych perełek

Przede wszystkim zaś kamper kojarzy się większości osób właśnie z bezgraniczną wolnością, przygodą i odkrywaniem nieznanych dotąd zakątków. Co więcej, każdy z tych elementów dostarcza konkretnej dawki adrenaliny, której nierzadko brakuje na co dzień. Stąd coraz częściej samochód ustępuje miejsca wspomnianym wyżej kamperom, a zwłaszcza kompaktowym vankamperom. Wakacje spędzane na kempingu to wobec tego cudowna alternatywa dla standardowych wypraw autem i noclegów w hotelowych pokojach. Ponadto spanie w iście luksusowych warunkach we własnym pojeździe to dopiero atrakcja, a szczególnie młodym ludziom spodoba się idea przemieszczania się z miejsca na miejsce w dowolnym czasie i o dowolnej porze.

Ciekawą propozycją jest vankamper Grand California VW – minimalistyczne cacko niewielkich rozmiarów, doskonale przystosowane do jazdy po europejskich drogach. Bez względu na to, czy zabierzemy ze sobą rowery, czy psa – wszyscy spokojnie się tu pomieszczą. Główne atuty vankampera to niskie spalanie i możliwość szybszej jazdy.

Gratka dla kierowców

Oprócz niesamowitej części mieszkalnej pojazd ma również mnóstwo zaskakujących gadżetów oraz funkcji technologicznych – niektóre z nich prezentują absolutnie najwyższy, światowy poziom. Wyróżnić trzeba między innymi: automatyczną skrzynię biegów (8 biegów), pneumatyczne zawieszenie tylnej osi, kamerę cofania i 360 czujników, Blind Spot, rozpoznawanie znaków drogowych, czy automatyczną regulację odstępu (ACC) plus zabezpieczenia antykradzieżowe. Tak bogaty pakiet udogodnień przekłada się oczywiście na jakość prowadzenia kampera, a co za tym idzie – ogromną frajdę z jazdy i bezpieczeństwo.

Nowy trend w turystyce

Jednym słowem kampery – wielofunkcyjne czterokołowce – zyskują coraz szersze grono miłośników. Pasją tą zarażają się całe rodziny, traktując caravaning jako nowe hobby. Miesiącami sprzyjającymi jeździe kamperami są wrzesień i czerwiec, gdy nie trzeba martwić się o miejsca postojowe na parkingach, a pogoda dopisuje. Ponadto wypożyczalnie kamperów oferują klientom masę interesujących modeli, zaś zupełnie nowatorskim rozwiązaniem jest właśnie wcześniej omawiany kompaktowy vankamper Grand California. Jest idealnym wyborem dla dwóch osób. Jeżeli zaś podróżujemy w większym składzie, do dyspozycji mamy całą gamę nieco większych, dobrze wyposażonych kamperów.

Caravaning bez wątpienia stanowi zatem mocny współczesny trend w turystyce, co spotyka się z dużym uznaniem wśród różnych grup wiekowych. Kamperami jeżdżą też przecież osoby starsze, dla których aspekt prywatności i komfort w podróży mają niebagatelne znaczenie. Kemping to bowiem miła odmiana od tradycyjnych form wypoczynku, a pełnię jego uroku zauważymy, chociażby przemieszczając się po Skandynawii, gdzie caravaning jest już bardzo popularny.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x