Atrakcje, pomysły, ciekawostki

Szlaki sztuki – podróże po najbardziej artystycznych miejscach globu

napisany przez Agata

(artykuł sponsorowany)

Poznaj propozycje krajów i miejscowości o niezwykłych walorach artystycznych. Co warto zobaczyć na Cyprze i na Sycylii? Jak tanio podróżować, by móc zobaczyć jak najwięcej?

Należysz do tych turystów, którzy na żadnym wyjeździe nie zapominają o nakarmieniu swojej artystycznej duszy? Cenisz sobie ciekawą architekturę, zabytki, nowoczesne budowle i te o bogatej historii? Uwielbiasz odwiedzać muzea, galerie sztuki pełne obrazów, rzeźb, fotografii cenionych artystów? Mamy dla Ciebie propozycje kierunków na wakacyjny urlop lub krótki zagraniczny wypad.

Urlop na Cyprze atrakcje dla miłośników sztuki

Choć wiele osób słysząc hasło wakacje Cypr, ma przed oczami nieskazitelnie czystą wodę, intensywne słońce, plażę i palmy. I mają rację, ale ta wyspa to znacznie więcej. Regularnie ściągają tu nie tylko fani pięknej pogody i biernego wypoczynku, ale także turyści, których interesuje kultura tego kraju, oryginalna architektura oraz inne atrakcje. Do miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu na Cyprze, należą:

  • Larnaka Miasto skolonizowane już w XIII w. p.n.e. Liczne zabytki sprawiają, że można spędzić tu cały dzień, bez chwili na nudę. Szczególnie godne uwagi są: Kościół św. Łazarza, Skala – opuszczona dzielnica, port, Meczet Hala Sultan Tekke, Meczet Djami Kebir, Akwedukt Kamares, Salt Lake, Promenada Foinikoudes.
  • Limasoll   Drugie pod względem wielkości miasto na Cyprze. Na uwagę zasługuje tutejszy port, zamek królewski, katedra, Muzeum Archeologiczne.
  • Nikozja Muzeum Cypru, Cypryjskie Muzeum Sztuki Ludowej
  • Leventis Muzeum Miejskie

Cypr atrakcje – sprawdź, co zobaczyć podczas wyprawy na Cypr. 

Malownicza i pełna duszy Sycylia

Kolejną propozycją, która powinna się znaleźć na każdym szlaku sztuki i kultury jest Sycylia. Znajdziesz tu architektoniczne perełki, zabytkowe budowle i zapierające dech dzieła natury. Dokąd zatem udać podczas pobytu na Sycylii?

  • Taormina – Miejscowość usytuowana na zboczu malowniczego wzgórza. Zachwyca widokiem na Etnę, licznymi plażami oraz takimi zabytkami, jak: Porta Catania, Porta Messina, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, teatr antyczny.
  • Palermo – Stolica i największe miasto na Sycylii. Na swoim szlaku koniecznie uwzględnij: Kościół San Giovanni degli Eremiti,  Via Vittorio Emanuele (najstarsza ulica miasta), Pałac Normanów z Kaplicą Palatyńską, katedra, katakumby Kapucynów, Teatro Massimo i Via Marqueda.
  • Noto – Centrum tego miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na uwagę zasługuje również katedra, Pałac Ducezio oraz Pałac Landolina.
  • Syrakuzy – Perła starożytnego świata. Historyczna część miasta znajduje się na wyspie Ortygia. Warto tutaj poszwendać się po uliczkach, pozaglądać na place, placyki, w romantyczne zaułki, zajrzeć na Plac Archimedesa i przyjrzeć się z bliska fontannie Artemidy. Mitologia staje się zaś rzeczywistością przy Źródle Aretuzy oraz ruinach świątyni Apollina. Na Piazza del Duomo króluje monumentalna Katedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny, za to z boku stoi Kościół św. Łucji – w środku zaś jeden z najsłynniejszych obrazów Caravaggia „Pogrzeb św. Łucji”.

Jak szybko zorganizować podróż?

Poszukiwania noclegu i przelotów wcale nie muszą się wiązać z mozolnym przekopywaniem się przez tony ofert dostępnych w Internecie. Zdecydowanie lepiej przeznaczyć ten czas na planowanie co robić na miejscu i zaznaczanie na swojej mapie podróży najważniejszych przystanków. Warto zatem zajrzeć na platformę podróży eSky.pl i zarezerwowa sobie urlop, podczas którego nie tylko się wypocznie, ale i zwiedzi niesamowite miejsca, odwiedzi wspaniałe budowle, wielowiekowe kościoły, galerie sztuki, muzea. Loty i hotele w atrakcyjnych cenach, które na eSky.pl kupić można w ramach jednej rezerwacji, dają obecnie wiele możliwości. Podróżuj tak jak lubisz! – zatrzymując się na dłużej w jednym miejscu lub nieustannie je zmieniając, by wycisnąć maximum ze swojego wyjazdu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x