Atrakcje, pomysły, ciekawostki

Twoje afrykańskie wakacje – co warto wiedzieć

afryka
napisany przez Agata

(artykuł sponsorowany)

Sezon urlopowy już za pasem. Dla wielu oznacza to wycieczki po Polsce, inni rozproszą się po krajach europejskich takich, jak Grecja, Włochy czy Hiszpania. Jednak miłośnikom prawdziwych przygód to nie wystarczy. Oni chcą zobaczyć dalsze krainy, poznać kultury z innych kontynentów. Dla takich osób idealne okażą się wakacje w Azji czy też w Afryce. Dlaczego warto jechać do takich krajów jak Kenia czy Zanzibar? O czym pamiętać wybierając się do Afryki? Gdzie znaleźć więcej informacji?


  1. Kenia i Zanzibar – dlaczego warto wybrać się do tych wyjątkowych krajów?
  2. O czym należy pamiętać lecąc do krajów afrykańskich?
  3. Szczepienia dla podróżujących – dlaczego są niezbędne?
  4. Szczepienia obowiązkowe – na co musisz się zaszczepić lecąc do Afryki?
  5. Szczepienia zalecane – gdzie znaleźć więcej informacji na temat szczepień do krajów afrykańskich?

.

Kenia i Zanzibar – dlaczego warto wybrać się do tych wyjątkowych krajów?

Kenia i Zanzibar to wyjątkowe państwa na mapie świata. Oba znajdują się w Afryce Wschodniej. Zanzibar technicznie nie jest osobnym państwem, jest to wyspa należąca do Tanzanii. W obu tych miejscach nieprzerwanie świeci słońce, jest ciepło, roślinność bujna, a mikroklimat idealny. Każdy, kto szuka wakacyjnego raju, tam może go znaleźć. Co więcej, w Kenii można uczestniczyć w safari i zobaczyć wyjątkowe zwierzęta na wolności. Zwierzęta, które w innym przypadku można zobaczyć tylko w ZOO. 

.

O czym należy pamiętać lecąc do krajów afrykańskich?

Kraje afrykańskie, nawet te znajdujące się bardzo blisko Europy, mają zupełnie inny klimat niż kraje europejskie. Dlatego też trzeba uważnie przygotować się do ich odwiedzenia – zaplanować garderobę, wziąć ze sobą krem z mocnym SPF, a także stosować się do tego, co powie lekarz medycyny podróży. Być może trzeba będzie poddać się pewnej ilości szczepień chociażby takim jak wirusowe zapalenie wątroby typu B czy kleszczowe zapalenie mózgu. Lekarzowi podróży trzeba powiedzieć o przebytych chorobach oraz dokładnym celu podróży.

.

Szczepienia dla podróżujących – dlaczego są niezbędne?

Choroby występujące w Afryce należą do groźnych, chociaż oczywiście nie są tak groźne jak niektórzy je przedstawiają. Niemniej jednak szczepienia ochronne dają gwarancję, że nawet jeżeli coś się stanie, to choroba nie rozwinie się do pełnych swoich możliwości. Warto zatem szczepić się przeciwko chorobom zakaźnym, a także skonsultować się z lekarzem w sprawie takich chorób jak malaria. Trzeba jednak zawsze pamiętać o potencjalnych skutkach ubocznych. 

.

Szczepienia obowiązkowe – na co musisz się zaszczepić lecąc do Afryki?

W zależności od tego gdzie jedziesz, różne będą szczepienia obowiązkowe. Do Kenii czy Tanzanii (a więc do Zanzibaru) nie ma obecnie obowiązku wykonywania żadnych szczepień. Nie oznacza to jednak, że nie można zdecydować się na kilka szczepień opcjonalnych, takich jak szczepienie na dur brzuszny czy na wirusowe zapalenie wątroby typu B. Więcej można poczytać na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/zanzibar-szczepienia/

.

Szczepienia zalecane – gdzie znaleźć więcej informacji na temat szczepień do krajów afrykańskich?

Jeżeli chcesz znaleźć więcej informacji na temat opcjonalnych szczepień, które przydadzą ci się w Kenii lub w innych krajach Afryki Wschodniej to warto poczytać o tym na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/kenia-szczepienia/

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x